• English - zmień język serwisu na angielski
 • русский - zmień jezyk serwisu na rosyjski
 • PUP Szczytno

  Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

  • Propozycje urzędu
  • Informacje ogólne

  „Doświadczyć różnorodności ”.

  (2019-10-30)

  „Doświadczyć różnorodności ”.

   W dniach 24 i 25 października br. w urzędzie pracy odbyły się warsztaty kompetencji międzykulturowych pn. „Doświadczyć różnorodności ”. Współorganizatorem wydarzenia była Fundacja „ BORUSSIA” z Olsztyna, którą zarządza Pani Prezes Kornelia Kurowska, i która po raz pierwszy podjęła współpracę z instytucją, jaką jest urząd pracy.

  Zajęcia poprowadził Pan Aleksander Suhak, historyk, trener, edukator, tutor. Członek i współpracownik Stowarzyszenia WK „BORUSSIA”. Autor i koordynator merytoryczny licznych projektów z zakresu edukacji międzykulturowej. Regionalny koordynator programu „Zachować pamięć”, realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji i Instytut Yad Vashem.

  Uczestnicy dyskutowali, czym jest tolerancja, stereotyp, uprzedzenia, dyskryminacja. Następnie ćwiczyli swoje kompetencje społeczne, biorąc udział w grach symulacyjnych.

  Na koniec każdy z uczestników warsztatów, miał jednym słowem określić, co czuje po zajęciach. Najczęściej padały takie słowa jak: refleksja, zaskakujące, ciekawe, inne, mocne, zastanawiające, fascynujące. I takie miały właśnie być …

  Serdecznie dziękujemy Fundacji BORUSSIA w Olsztynie za współorganizację tych zajęć i poprowadzenie warsztatów w ramach WMTK. Jesteśmy przekonaniu, że to dopiero początek naszej współpracy w kierunku podejmowania wspólnych inicjatyw na rzecz budowania i pogłębiania kultury dialogu i tolerancji między ludźmi.

  Dziękujemy również wszystkim uczestnikom warsztatów za udział i otwartość, jaką wykazali się w ćwiczeniach i grach symulacyjnych.

  Zapraszamy ponownie na Warmińsko Mazurski Tydzień Kariery już za rok!!!

  Doradcy zawodowi PUP Szczytno.

  Opracowała: Joanna Ferenc- Doradca Zawodowy

   

   

   

   

  Drukuj Zapisz jako pdf Odwiedziny: 529527

  Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl